KGW Gogolewo poszukiwało wielkanocnych tradycji - zdjęcia

Z udziałem około 300 osób odbył się Festyn Smaków i Obrzędów, zorganizowany 30 marca br. w Dłoni, w miejscowym Domu Strażaka. Impreza była podsumowaniem projektu „Wielkanocny Stół Gościnnej Wielkopolski, poszukiwanie i promocja tradycyjnych potraw i obrzędów”, realizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce. Do udziału w nim zaproszono Koła Gospodyń Wiejskich funkcjonujące na obszarze dziesięciu gmin, tworzących Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska. Gminę Krobia w tej imprezie reprezentowały panie z KGW w Gogolewie.

  W projekcie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich w Kokorzynie (gmina Kościan), Wieszkowie i Jerce (gmina Krzywiń), Masłowie (gmina Dolsk), Smogorzewie i Michałowie (gmina Piaski), Gogolewie (gmina Krobia), Łagiewnikach (gmina Kobylin), Sielcu Nowym (gmina Jutrosin), Sowach (gmina Pakosław), Pępowie oraz Roszkowie, Gostkowie, Miejskiej Górce, Niemarzynie, Piaskach, Konarach, Sobiałkowie, Kołaczkowicach i Dłoni (gmina Miejska Górka).

Podczas festynu ogłoszono wyniki Konkursu „Na własnoręcznie ozdobioną Pisankę Wielkanocną”, zorganizowanego już po raz czternasty przez miejskogórecki Ośrodek Kultury.
W trakcie imprezy odbył się konkurs, w którym ocenie poddane zostały stoły wielkanocne, przygotowane przez KGW uczestniczące w projekcie. Komisję konkursową tworzyli Zdzisława Ostrowska z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Marek Gąsiorowski - lider Slow Food Wielkopolska, dziennikarz Andrzej Kuźmiński, autor książki „Smak tradycji” oraz Jarosław Lisiecki reprezentujący Stowarzyszenie LGD Gościnna Wielkopolska. Pierwsze miejsce przyznano KGW w Jerce. Drugą pozycję zajęły Piaski, a na trzeciej uplasowały się Łagiewniki.           
Festyn uatrakcyjniły występy zespołów CHOJNIOKI z Chojna, KOKORZYNIANKI z Kokorzyna oraz GÓRECZANKI z Miejskiej Górki .
Jak widać, na niżej zamieszczonych zdjęciach, panie z Gogolewa  godnie reprezentowały naszą gminę.

Z ramienia KGW Gogolewo uczestniczyły :
Grażyna Robaszyńska
Aleksandra Łysikowska
Mirosława Ławniczak
Gabriela Kwiecińska
Irena Witczak
Sylwia Kwiecińska

Za włożoną pracę i pościęcony czas należą się wielkie brawa !!!

 

tekst:WojDor
Fot. M.Ławniczak

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 7201704 osób.
realizacja 2011: studio fabryka